SectiaAnulgrupaDISCIPLINAE/VDataExivSalaSemivDataExTmnSalaTmnNumePrensem
CECESEV9501Calitatea energiei electrice in sisteme cu convertoare statice de putereE21.06.2018ora 17 Sala C12Neaca Mitica Iustinian2
CECESEV9501Calitatea energiei electrice si compatibilitatea electromagnetica pentru consumatori industriali si casniciVDiga Silvia Maria2
CECESEV9501Eficienta energetica a echipamentelor electrice de transportE07.06.2018ora 17 Sala C12Nicolae Petre Marian2
CECESEV9501Procesarea digitala a semnalelor cu aplicatii specificeE14.06.2018ora 17 Sala C12Nicolae Ileana Diana2
CECESEVI9601Cercetare stiintifica (10 saptamani)V2
CECESEVI9601Elaborare a lucrarii de disertatie (4 saptamani)V2
EIAI9103Analiza matematica IIE06.06.2018ora 9 AULA AK1Constantinescu Dana2
EIAI9103Bazele electrotehnicii IV21.05.2018Ardeleanu Mircea Emilian2
EIAI9103Educatie fizica IIVCiocanescu Daniel2
EIAI9103FizicaVNegru Iulian2
EIAI9103Grafica asistata de calculator IIVTudosie Alexandru Nicolae2
EIAI9103Limba moderna IIVFaurar Maria Magdalena2
EIAI9103Matematici speciale IE11.06.2018ora 9 Sala C0Popescu George2
EIAI9103Mecanica IE22.06.2018ora 9 Sala C12Grigorie Laura2
EIAI9103Programarea calculatoarelor si limbaje de programareE15.06.2018ora 10 AULA MPDolan Alin Iulian2
EIAII9203Bazele aerodinamiciiVDinca Liviu2
EIAII9203Educatie fizica IVVCiocanescu Daniel2
EIAII9203Limba moderna IVVFaurar Maria Magdalena2
EIAII9203ManagementVSirbu Mirela2
EIAII9203Mecanica aeronavelor I (Constructia structurilor aerospatiale)E21.06.2018ora 9 Sala C0Negrea Petre2
EIAII9203Mecanica fina si mecanisme pentru echipamente de bordE18.06.2018ora 9 Sala C0Tudosie Alexandru Nicolae2
EIAII9203Practica tehnologica (3 sapt. X 30 ore/sapt.=90 ore)VDinca Liviu2
EIAII9203Teoria sistemelor si reglare automataE06.06.2018ora 9 Sala C12Danciu Daniela2
EIAII9203Termodinamica tehnicaE12.06.2018ora 8 Sala C0Tudosie Alexandru Nicolae2
EIAIII9303Bazele radionavigatieiVCorcau Jenica Ileana2
EIAIII9303Echipamente de bord si navigatie aeriana IIE11.06.2018ora 10 Lab. EIAGrigorie Lucian Teodor2
EIAIII9303Echipamente si sisteme giroscopice IIE24.06.2018ora 9 Sala C02
EIAIII9303Echipamente si sisteme hidropneumatice de bord IIE15.06.2018ora 9 Sala C0Dinca Liviu2
EIAIII9303Practica de zbor si de exploatare aeroportuara (3sapt.x30 ore/sapt.=90 ore)VTudosie Alexandru Nicolae2
EIAIII9303Stabilitate si comanda in teoria zboruluiVLungu Mihai Aureliu2
EIAIII9303Teoria si constructia aparatelor de bordE04.06.2018ora 10 Lab EIAGrigorie Lucian Teodor2
EIAIV9403Automatizarea aparatelor de zbor IIE24.05.2018ora 10Lungu Mihai Aureliu2
EIAIV9403Constructia pilotilor automatiE31.05.2018ora 92
EIAIV9403Elaborare proiect de diploma (2 sapt. X 30ore/sapt.=60 ore)V2
EIAIV9403Instalatii electrice de bord IIE22.05.2018ora 9Corcau Jenica Ileana2
EIAIV9403Sisteme de dirijare aerospatialaE28.05.2018ora 9Preotu Octavian2
EMI9107Analiza matematica IIE08.06.2018ora 10 Sala N1Danet Paul Cristian2
EMI9107Aplicatii in informaticaV24.05.2018ora 9Preda(Patrascu) Cristina Alexandra2
EMI9107Economie generalaV25.05.2018ora 10Dragomir Laurentiu2
EMI9107Educatie fizica si sport 2V31.05.2018ora 16-18Dumitru Roxana2
EMI9107FizicaE18.06.2018ora 10 Aula AK1Negrea Gheorghe Marian2
EMI9107Limbaje de programareV30.05.2018ora 12Cismaru Cristian Daniel2
EMI9107Limbi moderne 2V23.05.2018ora 14Stoian Andreea2
EMI9107Matematici specialeE05.06.2018ora 9 Aula AK1Constantinescu Dana2
EMI9107Mecanica si rezistenta materialelorE14.06.2018ora 9 Aula AK1Tarnita Daniela2
EMII9207Baze de dateE09.06.2018ora 10 Lab RAEPreda(Patrascu) Cristina Alexandra2
EMII9207Educatie fizica 4V25.05.2018ora 16Dumitru Roxana2
EMII9207Electronica digitalaE23.06.2018ora 9.30 Aula AK1Mihai Dan2
EMII9207Grafica asistata de calculator IIV30.05.2018ora 12Suru Constantin Vlad2
EMII9207Instalatii de ridicat si transportatE04.06.2018ora 9 Aula AK1Boteanu Niculae2
EMII9207Limbi moderne 4V21.05.2018ora 16Stoian Andreea2
EMII9207Practica (2 sapt. = 60 ore)VSuru Constantin Vlad2
EMII9207Teoria campului electromagneticE16.06.2018ora 9 Sala C0Stanescu Dan Gabriel2
EMII9207Teoria sistemelor si reglaj automatV24.05.2018ora 8Popescu Dan2
EMIII9307Actionari hidraulice si pneumaticeE05.06.2018ora 9,00 Sala C12Alboteanu Ionel Laurentiu2
EMIII9307Convertoare electromecanice IIE22.06.2018ora 9 Lab MEVlad Ion2
EMIII9307Convertoare statice IIE12.06.2018ora 9 Sala C12Ivanov Iuri Sergiu2
EMIII9307Instalatii de climatizareV31.05.2018ora 10 Sala C12Alboteanu Ionel Laurentiu2
EMIII9307Instalatii de ridicat si transportatE18.06.2018ora 8 Sala N6Boteanu Niculae2
EMIII9307Practica (3 saptamani = 90 ore)VSubtirelu Gheorghe Eugen2
EMIII9307Producerea, transportul si distributia energiei electriceV29.06.2018ora 8 Sala C12Mircea Paul Mihai2
EMIV9407Actionari electrice IIE02.06.2018ora 9Drighiciu Mircea Adrian2
EMIV9407Echipamente numerice pentru instalatii electromecaniceE25.05.2018ora 9Mihai Dan2
EMIV9407Practicá elaborare proiect diplomá (3 sápt. = 90 ore)V2
EMIV9407ServosistemeE21.05.2018ora 9Linca Mihaita2
EMIV9407Tractiune electricaE29.05.2018ora 17Cismaru Cristian Daniel2
EM-FRI9110Analiza matematica IIE08.06.2018ora 18 Sala N1Danet Paul Cristian2
EM-FRI9110Aplicatii in informaticaV31.05.2018ora 12Preda(Patrascu) Cristina Alexandra2
EM-FRI9110Economie generalaV25.05.2018Dragomir Laurentiu2
EM-FRI9110Educatie fizica si sport 2V26.05.2018Ciocanescu Daniel2
EM-FRI9110FizicaE22.06.2018ora 18 Sala BB217 Fac ChimieNegrea Gheorghe Marian2
EM-FRI9110Limbaje de programareV19.05.2018ora 10Cismaru Cristian Daniel2
EM-FRI9110Limbi moderne 2V20.05.2018ora 8Stoian Andreea2
EM-FRI9110Matematici specialeE16.06.2018ora 10 Sala N1Constantinescu Dana2
EM-FRI9110Mecanica si rezistenta materialelorE04.06.2018ora 17 Sala BA227 Fac.de MecanicaTarnita Daniela2
EM-FRIII9310Actionari hidraulice si pneumaticeE22.06.2018ora 17 Aula AK1Alboteanu Ionel Laurentiu2
EM-FRIII9310Convertoare electromecanice IIE10.06.2018ora 10 Lab MEVlad Ion2
EM-FRIII9310Convertoare statice IIE16.06.2018ora 10 Sala C12Ivanov Iuri Sergiu2
EM-FRIII9310Instalatii de climatizareV02.06.2018Alboteanu Ionel Laurentiu2
EM-FRIII9310Instalatii de ridicat si transportatE24.06.2018ora 9 Aula AK1Boteanu Niculae2
EM-FRIII9310Practica (3 saptamani = 90 ore)VBoteanu Niculae2
EM-FRIII9310Producerea, transportul si distributia energiei electriceVMircea Paul Mihai2
EM-FRIV9410Actionari electrice IIE25.05.2018ora 17Drighiciu Mircea Adrian2
EM-FRIV9410Echipamente numerice pentru instalatii electromecaniceE02.06.2018ora 9.30Mihai Dan2
EM-FRIV9410Practicá elaborare proiect diplomá (3 sápt. = 90 ore)V2
EM-FRIV9410ServosistemeE21.05.2018ora 18Linca Mihaita2
EM-FRIV9410Tractiune electricaE29.05.2018ora 17Cismaru Cristian Daniel2
IAEI9108Analiza matematica IIE04.06.2018ora 10 Sala N1Danet Paul Cristian2
IAEI9108Aplicatii in informaticaVPreda(Patrascu) Cristina Alexandra2
IAEI9108Economie generalaV25.05.2018ora 8Dragomir Laurentiu2
IAEI9108Educatie fizica si sport 2V23.05.2018ora 16 Fac.de Ed.FizicáDumitru Roxana2
IAEI9108FizicaE18.06.2018ora 10 Aula AK1Negrea Gheorghe Marian2
IAEI9108Limbaje de programareV30.05.2018ora 12Cismaru Cristian Daniel2
IAEI9108Limbi moderne 2V23.05.2018ora 14Stoian Andreea2
IAEI9108Matematici specialeE08.06.2018ora 9 Aula AK1Constantinescu Dana2
IAEI9108Mecanica si rezistenta materialelorE14.06.2018ora 11 Aula AK1Tarnita Daniela2
IAEII9208Baze de dateE11.06.2018ora 10 Lab RAEPreda(Patrascu) Cristina Alexandra2
IAEII9208Educatie fizica 4V25.05.2018ora 16 Fac.de Ed.FizicáDumitru Roxana2
IAEII9208Electronica digitalaE07.06.2018ora 9 Sala C12Mihai Dan2
IAEII9208Grafica asistata de calculator IIV30.05.2018ora 12Suru Constantin Vlad2
IAEII9208Limbi moderne 4V21.05.2018ora 16Stoian Andreea2
IAEII9208Practica (2 sapt. = 60 ore)VRavigan Florin2
IAEII9208Proiectarea si fabricatia asistata (CAD-CAM)E22.06.2018ora 10 Aula AK1Cismaru Cristian Daniel2
IAEII9208Teoria campului electromagneticE18.06.2018ora 9 Sala N7Stanescu Dan Gabriel2
IAEII9208Teoria sistemelor si reglaj automatV24.05.2018ora 8Popescu Dan2
IAEIII9308Convertoare electromecanice IIE18.06.2018ora 10 Lab MEVlad Ion2
IAEIII9308Convertoare statice IIE13.06.2018ora 10 Sala C12Ivanov Iuri Sergiu2
IAEIII9308Medii informatice in electroenergeticaE22.06.2018ora 10 Sala N6Dobriceanu Mircea2
IAEIII9308Practica (3 saptamani = 90 ore)VAlboteanu Ionel Laurentiu2
IAEIII9308Proiectarea si fabricatia asistata (CAD-CAM)V24.05.2018ora 14Cismaru Cristian Daniel2
IAEIII9308RobotiE08.06.2018ora 11 Sala N6Stoian Viorel Gheorghe2
IAEIII9308Senzori si sisteme senzorialeV21.05.2018Subtirelu Gheorghe Eugen2
IAEIV9408Actionari electrice IIE29.05.2018ora 9Drighiciu Mircea Adrian2
IAEIV9408Echipamente numericeE22.05.2018ora 10Mihai Dan2
IAEIV9408Practicá pentru elaborarea proiectului de diplomá (3 sápt. = 90 ora)V2
IAEIV9408ServosistemeE25.05.2018ora 9Linca Mihaita2
IAEIV9408Sisteme integrate de fabricatieE02.06.2018ora 8Boteanu Niculae2
IEAPMMV9505Compatibilitate electromagneticaE19.06.2018ora 17 Lab. MEEnache Sorin2
IEAPMMV9505Managementul mediului si dezvoltare durabilaE13.06.2018ora 17 Lab Ing. MediuRosca Daniela2
IEAPMMV9505Meteorologie si climatologieE11.06.2018ora 17 Sala C12Enache Monica Adela2
IEAPMMV9505Practica de cercetare (196 ore)V2
IEAPMMV9505Tehnici de filtrare si compensare a factorului de putereE15.06.2018ora 17 Aula AK1Popescu Mihaela2
IEAPMMV9505Tehnici si echipamente electrice pentru depoluareVBulucea Cornelia Aida2
IEAPMMV9505Tehnici si sisteme pentru monitorizarea factorilor de mediuVDobriceanu Mircea2
IEAPMMVI9605Cercetare stiintifica. Elaborarea lucrarii de disertatie.V2
IECI9101Analiza matematica IIE12.06.2018ora 9AULA AK1Constantinescu Dana2
IECI9101Bazele electrotehniciiVArdeleanu Mircea Emilian2
IECI9101Educatie fizica si sport IIVCiocanescu Daniel2
IECI9101Elemente de inginerie mecanica I (Mecanica)VGrigorie Laura2
IECI9101FizicaE07.06.2018ora 10 SalaC0Negru Iulian2
IECI9101Grafica asistata de calculator IIVPetrisor Anca2
IECI9101Limba engleza IVFaurar Maria Magdalena2
IECI9101Matematici speciale IE18.06.2018ora 10 Sala N1Popescu George2
IECI9101Programarea calculatoarelor si limbaje de programareE15.06.2018ora 10 AULA MPDolan Alin Iulian2
IECII9201Aplicatii in MATHCAD si MATLABVIvanov Virginia2
IECII9201Educatie fizica IVVCiocanescu Daniel2
IECII9201Electronica II (Electronica digitala)E22.06.2018ora 11 Aula MPSulea Constantin2
IECII9201Limba engleza IIVFaurar Maria Magdalena2
IECII9201ManagementVSirbu Mirela2
IECII9201Materiale electrotehniceE18.06.2018ora 9 Sala N5Ardeleanu Mircea Emilian2
IECII9201Practica (3 saptamani = 90 ore)VStanescu Dan Gabriel2
IECII9201Teoria circuitelor electrice IE05.06.2018ora 10 Sala N1Nicolae Marian Stefan2
IECII9201Teoria sistemelor si reglare automataE11.06.2018ora 11 Sala C12Danciu Daniela2
IECIII9301Actionari electriceE21.06.2018ora 8 Lab AELinca Mihaita2
IECIII9301Calitate si fiabilitateVDolan Alin Iulian2
IECIII9301Echipamente electrice IIE05.06.2018ora 10 Sala N1Brojboiu Maria2
IECIII9301ElectrotehnologiiE12.06.2018ora 10 Sala N1Brojboiu Maria2
IECIII9301Informatica industrialaVOcoleanu Constantin Florin2
IECIII9301Metoda elementului finit in electrotehnicaVStanescu Dan Gabriel2
IECIII9301Practica (3 saptamani = 90 ore)V2
IECIII9301Sisteme cu microprocesoareE15.06.2018ora 9 Sala N1Ivanov Virginia2
IECIV9401Ingineria sistemelor industrialeE29.05.2018ora 10Ivanov Virginia2
IECIV9401Instrumentatie virtuala (Lab View)E31.05.2018ora 13Ocoleanu Constantin Florin2
IECIV9401Monitorizarea si diagnoza echipamentelor electrotehniceE21.05.2018ora 10Ivanov Virginia2
IECIV9401Pregatirea proiectului de licenta (2sapt.=60 ore)V2
IECIV9401Reglementari in ingineria electricaV16.05.201810Stan-Ivan Felicia Elena2
IECIV9401Tehnica iluminatuluiE25.05.2018ora 10Diga Silvia Maria2
IPMIIII9309Convertoare electromecanice dedicate echipamentelor de protectie a mediului IIE22.06.2018ora 9 Lab MEVlad Ion2
IPMIIII9309Convertoare statice si mediu IIE12.06.2018ora 9 Sala C12Ivanov Iuri Sergiu2
IPMIIII9309Instalatii de climatizareV31.05.2018ora 9Alboteanu Ionel Laurentiu2
IPMIIII9309Management ecologic IIE07.06.2018ora 10 Lab. Ing. MediuluiRosca Daniela2
IPMIIII9309Practica (3 saptamani = 90 ore)VPetropol Serb Gabriela Dana2
IPMIIII9309Proiectarea asistata a echipamentelor pentru protectia mediuluiV24.05.2018ora 14 Aula AK1Cismaru Cristian Daniel2
IPMIIII9309Sisteme senzoriale ín ingineria mediuluiE04.06.2018ora 8 Sala N6Subtirelu Gheorghe Eugen2
IPMIIV9409Actionari electrice IIE03.06.2018ora 9.30Drighiciu Mircea Adrian2
IPMIIV9409Echipamente numericeE29.05.2018ora 9Mihai Dan2
IPMIIV9409Ingineria vantului si energie solaraE24.05.2018ora 10Ivanov Iuri Sergiu2
IPMIIV9409Management ecologic III (Managementul deseurilor solide)E21.05.2018ora 13Bulucea Cornelia Aida2
IPMIIV9409Modelarea si simularea mediuluiV15.05.2018ora 9Ivanov Iuri Sergiu2
IPMIIV9409Practicá pentru elaborarea proiectului de diplomá (3 sápt. = 90 ora)V2
ISEI9102Analiza matematica IIE05.06.2018ora 12, C0Constantinescu Dana2
ISEI9102Educatie fizica si sport IIVCiocanescu Daniel2
ISEI9102FizicaE19.06.2018ora 9, C12Negru Iulian2
ISEI9102Grafica asistata de calculator IIVPetrisor Anca2
ISEI9102Introducere in ingineria energeticaVDinu Radu Cristian2
ISEI9102Limbi moderneVFaurar Maria Magdalena2
ISEI9102Matematici speciale IE08.06.2018ora 8, C12Popescu George2
ISEI9102MecanicaE15.06.2018ora 9, Sala N6Grigorie Laura2
ISEI9102Programarea calculatoarelor si limbaje de programareE12.06.2018ora 9, Aula MPDolan Alin Iulian2
ISEII9202Bazele electrotehnicii IIE23.06.2018ora 8 Sala C12Sirbu Ioana Gabriela2
ISEII9202Educatie fizica IVVCiocanescu Daniel2
ISEII9202Energetica generala si conversia energieiE09.06.2018ora 9 Sala N1Bratu Cristian2
ISEII9202Informatica de procesVDuinea Adelaida Mihaela2
ISEII9202ManagementVSirbu Mirela2
ISEII9202Microcontrolere si automate programabileVBratu Cristian2
ISEII9202Practica (3 saptamani = 90 ore)V2
ISEII9202Tehnici de optimizare in energeticaVCiontu Marian2
ISEII9202Teoria sistemelor si reglare automataE15.06.2018ora 8 Sala C12Danciu Daniela2
ISEII9202Transfer de caldura si masaE04.06.2018ora 9 Sala C0Duinea Adelaida Mihaela2
ISEIII9302Achizitii de date si monitorizari in energeticaVMircea Paul Mihai2
ISEIII9302Energia si mediulVGosea Ion2
ISEIII9302Masini hidrauliceE04.06.2018ora 10 Sala C12Popescu Daniela2
ISEIII9302Masini si actionari electrice IIE18.06.2018ora 10 Lab Act el.Linca Mihaita2
ISEIII9302Materiale electrotehniceVArdeleanu Mircea Emilian2
ISEIII9302Practica (3 saptamani = 90 ore)V2
ISEIII9302Producerea energiei electrice si termice IE11.06.2018ora 10 Sala N1Ruieneanu Liviu2
ISEIII9302Retele electrice IE24.06.2018ora 10 Sala C12Rusinaru Denisa2
ISEIV9402Analiza si ingineria valorilorVStan-Ivan Felicia Elena2
ISEIV9402Calitatea energiei electriceVRusinaru Denisa2
ISEIV9402Engleza tehnicaVFaurar Maria Magdalena2
ISEIV9402Practica pentru pregatirea proiectului de diploma (2 sapt.=60 ore)V2
ISEIV9402Protectii electrice IIE30.05.2018ora 8Ciontu Marian2
ISEIV9402Sisteme electroenergeticeE21.05.2018ora 13.30Manescu Leonardo Geo2
ISEIV9402Tehnica tensiunilor inalteE24.05.2018ora 18Dolan Alin Iulian2
SCIAV9503Avionica integrataVDinca Liviu2
SCIAV9503Capitole speciale de dinamica zboruluiE18.06.2018ora 9Sala C12Dinca Liviu2
SCIAV9503Cercetare stiintifica (98 ore asistate partial)V2
SCIAV9503Comanda automata a sistemelor de propulsie aerospatialaE11.06.2018ora 16,30 Sala C0Tudosie Alexandru Nicolae2
SCIAV9503Dinamica si controlul zborului microvehiculelor aerieneE04.06.2018ora 9 Aula MPPreotu Octavian2
SCIAV9503Sisteme giroscopice complexe de orientare, stabilizare si controlE2
SCIAVI9603Cercetare stiintificaV2
SCIAVI9603Elaborarea disertatiei (proiectului de absolvire)V2
SECV9504Comanda vectoriala a sistemelor de actionare electricaVIvanov Iuri Sergiu2
SECV9504Complemente de dinamica conv. El-mec.E23.06.2018ora 9 Sala C12Vlad Ion2
SECV9504Convertoare electromecanice performanteE11.06.2018ora 17 Aula AK1Petropol Serb Gabriela Dana2
SECV9504Filtre active de putereE16.06.2018ora 10 Aula AK1Bitoleanu Alexandru2
SECV9504Materiale inteligenteVDegeratu Sonia2
SECV9504Practica de cercetare (196 ore)V2
SECV9504Senzori inteligenti si instrumentatie avansataE04.06.2018ora 17 Aula AK1Dobriceanu Mircea2
SECVI9604Cercetare stiintifica. Elaborarea lucrarii de disertatie.V2
SEIV9502Eficienta energetica si economicaE07.06.2018ora 17 Sala N1Ruieneanu Liviu2
SEIV9502Practica de cercetare (98 ore asistate partial)V2
SEIV9502Retele electrice inteligenteE12.06.2018ora 17 Sala N1Manescu Leonardo Geo2
SEIV9502Solutii moderne de producere a energieiVDinu Radu Cristian2
SEIV9502Surse de poluare si echipamente pentru protectia mediuluiE19.06.2018ora 17 Sala N1Diga Silvia Maria2
SEIV9502Tehnici de inteligenta artificialaVPopescu Daniela2
SEIVI9602Cercetare stiintifica (10 saptamani)V2
SEIVI9602Elaborare a lucrarii de disertatie (4 saptamani)V2