SectiaAnulgrupaDISCIPLINAE/VDataExivSalaSemivDataExTmnSalaTmnNumePrensem
CECESEV9501Circuite electrice neliniare - metode de analizaE23.01.2018ora 17 C12Mandache Lucian1
CECESEV9501Metode avansate de monitorizare si diagnozaVIvanov Virginia1
CECESEV9501Metode de optimizare pentru cresterea calitatii energiei electrice in sisteme electriceE25.01.2018ora 17 C12Popescu Paul1
CECESEV9501Practica de cercetare (196 ore asistate partial)V1
CECESEV9501Sisteme de achizitii de date pentru calitatea energiei electrice si compatibilitate electromagneticaE03.02.2018ora 10 C0Purcaru Ion1
CECESEVI9601Ecotehnologii - eficienta, calitate, compatibilitate electromagneticaEBrojboiu Maria1
CECESEVI9601Managementul proiectelorEManolea Gheorghe1
CECESEVI9601Modelare si simulareVMandache Lucian1
CECESEVI9601Probleme speciale de proiectare aistata a circuitelor cu microcontrolereVNeaca Mitica Iustinian1
CECESEVI9601Tehnici si echipamente pentru diagnoza si monitorizarea compatibilitatii electromagnetice (CEM)ENicolae Petre Marian1
EIAI9103Algebra liniara, geometrie analitica si diferentialaE30.01.2018ora 12 C0Popescu Paul1
EIAI9103Analiza matematica IE23.01.2018ora 9 Aula AK1Constantinescu Dana1
EIAI9103ChimieVReiss Aurora1
EIAI9103Economie generalaVStan-Ivan Felicia Elena1
EIAI9103Educatie fizica IV1
EIAI9103Grafica asistata de calculator I (Desen tehnic)VTudosie Alexandru Nicolae1
EIAI9103Introducere in ingineria aerospatialaE09.02.2018ora 8 C0Corcau Jenica Ileana1
EIAI9103Limba moderna IV1
EIAI9103Protectia mediuluiVRuieneanu Liviu1
EIAI9103Tehnici de comunicare profesionalaVRusinaru Denisa1
EIAI9103Tehnologia materialelorE05.02.2018ora 9 C0Popescu Daniela1
EIAII9203Bazele electrotehnicii IIE02.02.2018ora 9 C0Ardeleanu Mircea Emilian1
EIAII9203Educatie fizica IIIV1
EIAII9203Electronica (Electronica analogica)VNeaca Mitica Iustinian1
EIAII9203Limba moderna IIIV1
EIAII9203Matematici specialeE09.02.2018ora 9 N7Popescu George1
EIAII9203Mecanica fluidelorE25.01.2018ora 9 C0Dinca Liviu1
EIAII9203Mecanica IIE07.02.2018ora 9 C0Negrea Petre1
EIAII9203Metode numericeVFlorea Aurelia1
EIAII9203Rezistenta materialelorVPopescu Daniela1
EIAIII9303Bazele propulsiei aerospatialeVTudosie Alexandru Nicolae1
EIAIII9303Echipamente de bord cu prelucrare digitalaVCorcau Jenica Ileana1
EIAIII9303Echipamente de bord si navigatie aeriana IE29.01.2018ora 9 C5Grigorie Lucian Teodor1
EIAIII9303Echipamente si sisteme giroscopice IE09.02.2018ora 10 C51
EIAIII9303Echipamente si sisteme hidropneumatice de bord IE24.01.2018ora 9 C0Dinca Liviu1
EIAIII9303Mecanica aeronavelor II (Dinamica zborului)E05.02.2018ora 9 S41Dinca Liviu1
EIAIV9403Automatizarea aparatelor de zbor IE05.02.2018ora 10 C51
EIAIV9403Calculatoare de bordVGrigorie Lucian Teodor1
EIAIV9403Instalatii electrice de bord IE25.01.2018ora 9 C12Corcau Jenica Ileana1
EIAIV9403Sisteme de conducere a zborului IE01.02.2018ora 8.30 C0Lungu Mihai Aureliu1
EIAIV9403Sisteme de navigatie aerospatialaE22.01.2018ora 9 C0Grigorie Lucian Teodor1
EMI9107Algebra liniara si geometrie analiticaE24.01.2018ora 12 Aula AK1Popescu Paul1
EMI9107Analiza matematica IE02.02.2018ora 9 N6Danet Paul Cristian1
EMI9107ChimieVTigae Cristian1
EMI9107ComunicareVRosca Daniela1
EMI9107Desen tehnicVGherghina George1
EMI9107Educatie fizica si sport 1VDumitru Roxana1
EMI9107Limbi moderne 1VStoian Andreea1
EMI9107Metode si procedee tehnologiceE09.02.2018ora 9 Lab Mat. Elth.Degeratu Sonia1
EMI9107Programarea calculatoarelorE30.01.2018ora 9 Retea N2Vladu Ionel Cristian1
EMII9207Educatie fizica 3V1
EMII9207Electronica analogicaE10.02.2018ora 10 N1Subtirelu Gheorghe Eugen1
EMII9207Grafica asistata de calculator IVSuru Constantin Vlad1
EMII9207Limbi moderne 3V1
EMII9207Masini si instalatii hidropneumaticeVAlboteanu Ionel Laurentiu1
EMII9207Materiale electrotehniceE05.02.2018ora 9 Lab Mat elthDegeratu Sonia1
EMII9207Organe de masini si mecanismeE22.01.2018ora 10 Lab Ing. Med.Rosca Daniela1
EMII9207Teoria circuitelor electriceE27.01.2018ora 9 C0Stanescu Dan Gabriel1
EMIII9307Convertoare electromecanice IE23.01.2018ora 9 Lab. Maßini el.Enache Sorin1
EMIII9307Convertoare statice IE10.02.2018ora 9 C12Popescu Mihaela1
EMIII9307Echipamente electriceVBrojboiu Maria1
EMIII9307Echipamente electrice si electronice pentru autovehiculeVEnache Sorin1
EMIII9307Echipamente si sisteme de securizareE27.01.2018ora 10 N7Vladu Ionel Cristian1
EMIII9307Traductoare, interfete si achizitii de dateE02.02.2018ora 10 Aula AK1Dobriceanu Mircea1
EMIV9407Actionari electrice IE10.02.2018ora 10 Aula AK1Drighiciu Mircea Adrian1
EMIV9407Linii de fabricatie si robotiE22.01.2018ora 9 Aula AK1Boteanu Niculae1
EMIV9407ManagementVSirbu Mirela1
EMIV9407Micromasini electriceE01.02.2018ora 10 Aula AK1Enache Monica Adela1
EMIV9407Modelare si simulareVIvanov Iuri Sergiu1
EMIV9407Sisteme cu microprocesoareE26.01.2018ora 10 Aula AK1Dobriceanu Mircea1
EMIV9407Utilaje si tehnologii neconventionaleE05.02.2018ora 10 Aula AK1Ravigan Florin1
EM-FRI9110Algebra liniara si geometrie analiticaE23.01.2018ora 12 N6Popescu Paul1
EM-FRI9110Analiza matematica IE27.01.2018ora 10 N1Danet Paul Cristian1
EM-FRI9110ChimieVTigae Cristian1
EM-FRI9110ComunicareVRosca Daniela1
EM-FRI9110Desen tehnicVGherghina George1
EM-FRI9110Educatie fizica si sport 1VCiocanescu Daniel1
EM-FRI9110Limbi moderne 1VStoian Andreea1
EM-FRI9110Metode si procedee tehnologiceE10.02.2018ora 9 Lab. Mat. Elth.Degeratu Sonia1
EM-FRI9110Programarea calculatoarelorE03.02.2018ora 9 Retea N2Vladu Ionel Cristian1
EM-FRIII9310Convertoare electromecanice IE09.02.2018ora 17 C12Vlad Ion1
EM-FRIII9310Convertoare statice IE27.01.2018ora 10 N6Popescu Mihaela1
EM-FRIII9310Echipamente electriceVBrojboiu Maria1
EM-FRIII9310Echipamente electrice si electronice pentru autovehiculeVEnache Sorin1
EM-FRIII9310Echipamente si sisteme de securizareE04.02.2018ora 10 N6Vladu Ionel Cristian1
EM-FRIII9310Traductoare, interfete si achizitii de dateE02.02.2018ora 17 Aula AK1Dobriceanu Mircea1
EM-FRIV9410Actionari electrice IE10.02.2018ora 9 Aula AK1Drighiciu Mircea Adrian1
EM-FRIV9410Linii de fabricatie si robotiE03.02.2018ora 9 Aula AK1Boteanu Niculae1
EM-FRIV9410ManagementVSirbu Mirela1
EM-FRIV9410Micromasini electriceE23.01.2018ora 17 C12Enache Monica Adela1
EM-FRIV9410Modelare si simulareVIvanov Iuri Sergiu1
EM-FRIV9410Sisteme cu microprocesoareE26.01.2018ora 16 Aula AK1Dobriceanu Mircea1
EM-FRIV9410Utilaje si tehnologii neconventionaleE31.01.2018ora 17 Aula AK1Ravigan Florin1
IAEI9108Algebra liniara si geometrie analiticaE24.01.2018ora 14 Aula AK1Popescu Paul1
IAEI9108Analiza matematica IE29.01.2018ora 9 N6Danet Paul Cristian1
IAEI9108ChimieVTigae Cristian1
IAEI9108ComunicareVRosca Daniela1
IAEI9108Desen tehnicVGherghina George1
IAEI9108Educatie fizica si sport 1VDumitru Roxana1
IAEI9108Limbi moderne 1VStoian Andreea1
IAEI9108Metode si procedee tehnologiceE08.02.2018ora 9 Lab. Mat. Elth.Degeratu Sonia1
IAEI9108Programarea calculatoarelorE02.02.2018ora 9 Retea N2Vladu Ionel Cristian1
IAEII9208Educatie fizica 3V1
IAEII9208Electronica analogicaE01.02.2018ora 9 Aula AK1Subtirelu Gheorghe Eugen1
IAEII9208Grafica asistata de calculator IVSuru Constantin Vlad1
IAEII9208Limbi moderne 3V1
IAEII9208Masini si instalatii hidropneumaticeVAlboteanu Ionel Laurentiu1
IAEII9208Materiale electrotehniceE07.02.2018ora 9Lab. Mat. Elth.Degeratu Sonia1
IAEII9208Organe de masini si mecanismeE11.02.2018ora 10 Lab. Ing. Med.Rosca Daniela1
IAEII9208Teoria circuitelor electriceE28.01.2018ora 9 C12Stanescu Dan Gabriel1
IAEIII9308Convertoare electromecanice IE30.01.2018ora 9 Lab. Maß. El.Enache Sorin1
IAEIII9308Convertoare statice IE05.02.2018ora 9 Lab. Act. El.Popescu Mihaela1
IAEIII9308Echipamente electriceVBrojboiu Maria1
IAEIII9308Echipamente si sisteme de securizareVVladu Ionel Cristian1
IAEIII9308Programare orientata pe obiecteE22.01.2018ora 10 N6Ravigan Florin1
IAEIII9308Traductoare, interfete si achizitii de dateE25.01.2018ora 10 N6Dobriceanu Mircea1
IAEIV9408Actionari electrice IE25.01.2018ora 10 N1Drighiciu Mircea Adrian1
IAEIV9408ManagementVSirbu Mirela1
IAEIV9408Modelare si simulareVIvanov Iuri Sergiu1
IAEIV9408Programarea robotilorE09.02.2018ora 10 N6Ravigan Florin1
IAEIV9408Sisteme cu microprocesoareE01.02.2018ora 10 N6Dobriceanu Mircea1
IAEIV9408Sisteme dinamice cu evenimente discreteVDrighiciu Mircea Adrian1
IAEIV9408Surse de energieE05.02.2018ora 10 N7Enache Monica Adela1
IEAPMMV9505Certificarea conformitatiiE29.01.2018ora 16 C12Vlad Ion1
IEAPMMV9505Legislatie si politici de mediuVMateescu Monica1
IEAPMMV9505Microsisteme energeticeVIvanov Iuri Sergiu1
IEAPMMV9505Practica de cercetare (196 ore)V1
IEAPMMV9505Protectia la radiatii si doziometrieE01.02.2018ora 16 N6Boteanu Niculae1
IEAPMMV9505Tehnologii nepoluanteE06.02.2018ora 16 Lab. Mat. Elth.Degeratu Sonia1
IEAPMMV9505Transport durabilE23.01.2018ora 16,30 N6Cismaru Cristian Daniel1
IEAPMMVI9605Analiza valoriiVLinca Mihaita1
IEAPMMVI9605Initiere în crearea de produse si tehnici avansate de comunicareE25.01.2018ora 16 Lab Ing. Med.Rosca Daniela1
IEAPMMVI9605Managementul calitatiiE30.01.2018ora 16 C12Linca Mihaita1
IEAPMMVI9605Managementul inovarii si proprietate industrialaVManolea Gheorghe1
IEAPMMVI9605Managementul proiectelorVManolea Gheorghe1
IEAPMMVI9605Tehnici de analiza a sistemelor dinamice hibrideE07.02.2018ora 16 C12Drighiciu Mircea Adrian1
IECI9101Algebra liniara, geometrie analitica si diferentialaE22.01.2018ora 12 Aula MPPopescu Paul1
IECI9101Analiza matematica IE26.01.2018ora 9 N1Constantinescu Dana1
IECI9101Arhitectura calculatoarelorE09.02.2018ora 9 N1Dolan Alin Iulian1
IECI9101ChimieVReiss Aurora1
IECI9101ComunicareVRusinaru Denisa1
IECI9101Economie generalaVStan-Ivan Felicia Elena1
IECI9101Educatie fizica si sport IV1
IECI9101Grafica asistata de calculator I (Desen tehnic)VDinu Radu Cristian1
IECI9101Metode si procedee tehnologiceE06.02.2018ora 9 C0Popescu Daniela1
IECII9201Baze de dateVPetrisor Anca1
IECII9201Educatie fizica IIIVCiocanescu Daniel1
IECII9201Electronica I (Electronica analogica)E30.01.2018ora 9 N1Neaca Mitica Iustinian1
IECII9201Introducere in ingineria electricaVArdeleanu Mircea Emilian1
IECII9201Matematici specialeE23.01.2018ora 9 C12Popescu George1
IECII9201Metode numerice pentru ingineriE02.02.2018ora 8 C12Florea Aurelia1
IECII9201Prelucrarea numerica a semnalelorVSirbu Ioana Gabriela1
IECII9201Teoria campului electromagneticE08.02.2018ora 9 N1Sirbu Ioana Gabriela1
IECIII9301Convertoare electromecaniceE05.02.2018ora 12 N6Vlad Ion1
IECIII9301Convertoare staticeVPopescu Mihaela1
IECIII9301Echipamente electrice IE22.01.2018ora 10 N1Brojboiu Maria1
IECIII9301Masurari electrice si electroniceVEnache Sorin1
IECIII9301Tehnici de optimizare in ingineria electricaVDolan Alin Iulian1
IECIII9301Teoria circuitelor electrice IIE29.01.2018ora 10 N1Nicolae Petre Marian1
IECIV9401Analiza sistemelor neliniare in ingineria electricaE05.02.2018ora 11 C12Mandache Lucian1
IECIV9401Compatibilitate electromagneticaE26.01.2018ora 10 C0Nicolae Petre Marian1
IECIV9401ElectrotermieVNeaca Mitica Iustinian1
IECIV9401Microcontrolere si automate programabileE02.02.2018ora 8,30 C5Ocoleanu Constantin Florin1
IECIV9401Modelarea numerica a campului electromagneticVSirbu Ioana Gabriela1
IECIV9401Proiectarea asistata a instalatiilor electriceVRusinaru Denisa1
IECIV9401Simularea circuitelor electriceVMandache Lucian1
IECIV9401Traductoare, interfete si achizitii de dateE09.02.2018ora 10 C12Ivanov Virginia1
IPMIIII9309ComunicatiiVRavigan Florin1
IPMIIII9309Convertoare electromecanice dedicate echipamentelor de protectie a mediului IE23.01.2018ora 12 Lab. Maßini el.Enache Sorin1
IPMIIII9309Convertoare statide si mediu IE10.02.2018ora 9 C12Popescu Mihaela1
IPMIIII9309Ingineria apelorVPetropol Serb Gabriela Dana1
IPMIIII9309Management ecologic IE26.01.2018ora 10 N7Preda(Patrascu) Cristina Alexandra1
IPMIIII9309Traductoare, interfete si achizitii de dateE02.02.2018ora 10 Aula AK1Dobriceanu Mircea1
IPMIIV9409Actionari electrice IE24.01.2018ora 9 C12Drighiciu Mircea Adrian1
IPMIIV9409Calitatea energiei si compatibilitate electromagneticaE30.01.2018ora 9 C12Popescu Mihaela1
IPMIIV9409Hidraulica si energii regenerabileE07.02.2018ora 9 C12Enache Monica Adela1
IPMIIV9409ManagementVSirbu Mirela1
IPMIIV9409Sisteme de monitorizare a calitatii mediuluiVSubtirelu Gheorghe Eugen1
IPMIIV9409Tehnologii si echipamente de asigurare a calitatii mediuluiE03.02.2018ora 8 Aula AK1Boteanu Niculae1
ISEI9102Algebra liniara, geometrie analitica si diferentialaE22.01.2018ora 14 Aula MPPopescu Paul1
ISEI9102Analiza matematica IE23.01.2018ora 9 Aula AK1Constantinescu Dana1
ISEI9102ChimieVReiss Aurora1
ISEI9102ComunicareVRusinaru Denisa1
ISEI9102Economie generalaVStan-Ivan Felicia Elena1
ISEI9102Educatie fizica si sport IV1
ISEI9102Grafica asistata de calculator IVDinu Radu Cristian1
ISEI9102Informatica aplicataE06.02.2018ora 9 C12Duinea Adelaida Mihaela1
ISEI9102Tehnologia materialelorE31.01.2018ora 9 C12Popescu Daniela1
ISEII9202Bazele electrotehnicii IE02.02.2018ora 9 N1Sirbu Ioana Gabriela1
ISEII9202Educatie fizica IIIVCiocanescu Daniel1
ISEII9202ElectronicaVNeaca Mitica Iustinian1
ISEII9202Matematici specialeE22.01.2018ora 9 C12Popescu George1
ISEII9202Mecanica fluidelorE26.01.2018ora 10 C12Popescu Daniela1
ISEII9202Metode numerice pentru ingineriVFlorea Aurelia1
ISEII9202Rezistenta materialelorVPopescu Daniela1
ISEII9202TermotehnicaE08.02.2018ora 15 C12Duinea Adelaida Mihaela1
ISEIII9302Conducerea proceselor energeticeE06.02.2018ora 8 N1Ciontu Marian1
ISEIII9302Echipamente electriceE24.01.2018ora 10 N1Brojboiu Maria1
ISEIII9302Echipamente si instalatii termiceE29.01.2018ora 9 C12Duinea Adelaida Mihaela1
ISEIII9302FiabilitateVCiontu Marian1
ISEIII9302Masini si actionari electrice IE11.02.2018ora 8 C12Vlad Ion1
ISEIII9302Masurari electrice si electroniceVEnache Sorin1
ISEIII9302Organizare si reglementare in energeticaVStan-Ivan Felicia Elena1
ISEIII9302Senzori si traductoareVBratu Cristian1
ISEIV9402Electrosecuritatea instalatiilor energeticeVMircea Paul Mihai1
ISEIV9402Partea electrica a centralelor si statiilorE26.01.2018ora 10 N6Mircea Paul Mihai1
ISEIV9402Producerea energiei electrice si termice IIVDinu Radu Cristian1
ISEIV9402Proiectarea asistata a sistemelor electroenergeticeVRusinaru Denisa1
ISEIV9402Protectii electrice IE05.02.2018ora 8 N1Ciontu Marian1
ISEIV9402Retele electrice IIE29.01.2018ora 10 105BManescu Leonardo Geo1
SCIAV9503Cercetare stiintifica (196 ore asistate partial)V1
SCIAV9503Controlul automat al zborului aeronavelor la aterizareE23.01.2018ora 15 C0Preotu Octavian1
SCIAV9503Grafica inginereasca 3DVTudosie Alexandru Nicolae1
SCIAV9503Senzori si traductoare miniaturizate pentru aplicatii aerospatialeE09.02.2018ora 9 S41Grigorie Lucian Teodor1
SCIAV9503Sisteme complexe de conversie a energiei electrice la bordul aparatelor de zborE01.02.2018ora 9 C12Corcau Jenica Ileana1
SCIAV9503Sisteme integrate de navigatie aerospatialaE29.01.2018ora 9 C0Grigorie Lucian Teodor1
SCIAVI9603Cercetare stiintificaV1
SCIAVI9603Sisteme adaptive cu retele neuronale pentru conducerea zboruluiE23.01.2018ora 16 C0Preotu Octavian1
SCIAVI9603Sisteme de estimare a starii aparatelor de zborE01.02.2018ora 17 C0Lungu Mihai Aureliu1
SCIAVI9603Sisteme energetice hibride la bordul aeronavelor si rachetelorE08.02.2018ora 9 C0Corcau Jenica Ileana1
SCIAVI9603Sisteme optimale de conducere a zboruluiE29.01.2018ora 17 C0Lungu Mihai Aureliu1
SECV9504Calitatea energiei electriceE22.01.2018ora 17 Aula AK1Popescu Mihaela1
SECV9504Convertoare statice performanteE10.02.2018ora 9N6Bitoleanu Alexandru1
SECV9504Practica de cercetare (196 ore)V1
SECV9504Proiectarea optimala a masinilor electriceE27.01.2018ora 9 C12Vlad Ion1
SECV9504Sisteme avansate si algoritmi de comandaE03.02.2018ora 9 C12Mihai Dan1
SECV9504Sisteme inteligente de transportVCismaru Cristian Daniel1
SECV9504Structuri flexibile performanteVDrighiciu Mircea Adrian1
SECVI9604Analiza valoriiVLinca Mihaita1
SECVI9604Initiere în crearea de produse si tehnici avansate de comunicareE23.01.2018ora 10 Lab. Ing. Med.Rosca Daniela1
SECVI9604Managementul calitatiiE22.01.2018ora 17 N6Linca Mihaita1
SECVI9604Managementul inovarii si proprietate industrialaVManolea Gheorghe1
SECVI9604Managementul proiectelorVManolea Gheorghe1
SECVI9604Tehnici de analiza a sistemelor dinamice hibrideE27.01.2018ora 10 AK1Drighiciu Mircea Adrian1
SEIV9502Integrarea surselor regenerabile in sistemele energetice informatizateE10.02.2018ora 10 N7Ruieneanu Liviu1
SEIV9502Managementul calitatii energieiVRusinaru Denisa1
SEIV9502Metode avansate de monitorizare si diagnozaE03.02.2018ora 10 N1Mircea Paul Mihai1
SEIV9502Modelare si simulareVDinu Radu Cristian1
SEIV9502Piete de energieE23.01.2018ora 16 105BManescu Leonardo Geo1
SEIV9502Practica de cercetare (196 ore asistate partial)V1
SEIVI9602Dinamica sistemelor electroenergeticeEManescu Leonardo Geo1
SEIVI9602Finantarea investitiilor energeticeEStan-Ivan Felicia Elena1
SEIVI9602Informatica aplicata in energeticaVDuinea Adelaida Mihaela1
SEIVI9602Sisteme descentralizate de producere a energieiVBratu Cristian1
SEIVI9602Sisteme SCADAVCiontu Marian1