Export to ExcelExport to WordExport to HTML
Sectia
Anul
DISCIPLINA
Fac
Cuplaje
semestrul
opt
C1
S1
L1
P1
E C1
Cred 1
C2
S2
L2
P2
E C2
Cred 2
tip
Cadru didactic
SCIA VI Elaborarea disertatiei (proiectului de absolvire) 11.4   sem II 1           0       6 V 20 DS  
SCIA VI Sisteme adaptive cu retele neuronale pentru conducerea zborului 11.4   sem I 1 2   1   E 6           0 DS Preotu Octavian
SCIA V Sisteme complexe de conversie a energiei electrice la bordul aparatelor de zbor 11.4   sem I 2 1   1   E 4           0 CA Corcau Jenica Ileana
SCIA V Sisteme giroscopice complexe de orientare, stabilizare si control 11.4   sem II 1           0 2   1   E 5 DA Lungu Romulus
SCIA V Sisteme integrate de navigatie aerospatiala 11.4   sem I 1 2     1 E 5           0 CA Grigorie Lucian Teodor
SCIA VI Cercetare stiintifica 11.4   sem I 1       8 V 6           0 DS  
SCIA VI Cercetare stiintifica 11.4   sem II 1           0       12 V 10 DS  
SCIA V Senzori si traductoare miniaturizate pentru aplicatii aerospatiale 11.4   sem I 2 1 1     E 4           0 DS Grigorie Lucian Teodor
SCIA V Grafica inginereasca 3D 11.4   sem I 1 1   2   V 5           0 DA Tudosie Alexandru Nicolae
ISE IV Protectii electrice I 11.3   sem I 1 2 1 1   E 4           0 DS Ciontu Marian
ISE IV Protectii electrice II 11.3   sem II 2           0       1 P 2 DS Ciontu Marian
ISE IV Protectii electrice II 11.3   sem II 2           0 2   2   E 2 DS Ciontu Marian
ISE IV Retele electrice II 11.3   sem I 1 3   1   E 4           0 DS Manescu Leonardo Geo
ISE IV Retele electrice II 11.3   sem I 1       1 P 2           0 DS Manescu Leonardo Geo
ISE IV Sisteme electroenergetice 11.3   sem II 1           0 2 1 2   E 5 DS Manescu Leonardo Geo
ISE IV Tehnica tensiunilor inalte 11.2   sem II 2           0 2   1   E 3 DS Dolan Alin Iulian
SCIA V Avionica integrata 11.4   sem II 2           0 1 2     V 5 DA Dinca Liviu
SCIA V Capitole speciale de dinamica zborului 11.4   sem II 1           0 1   1   E 4 DA Dinca Liviu
SCIA V Cercetare stiintifica (196 ore asistate partial) 11.4   sem I 1         V 6           0 DS  
SCIA V Cercetare stiintifica (98 ore asistate partial) 11.4   sem II 1           0         V 6 DS  
SCIA V Comanda automata a sistemelor de propulsie aerospatiala 11.4   sem II 1           0 2   1   E 5 CA Tudosie Alexandru Nicolae
SCIA V Controlul automat al zborului aeronavelor la aterizare 11.4   sem I 2 2 1 1   E 6           0 DS Preotu Octavian
SCIA V Dinamica si controlul zborului microvehiculelor aeriene 11.4   sem II 2           0 1 1   1 E 5 DA Tudosie Alexandru Nicolae
ISE IV Producerea energiei electrice si termice II 11.3   sem I 1 2 1 1   V 5           0 DS Dinu Radu Cristian
ISE IV Proiectarea asistata a sistemelor electroenergetice 11.3   sem I 1 2       V 3           0 DS Rusinaru Denisa
ISE IV Proiectarea asistata a sistemelor electroenergetice 11.3   sem I 1       1 P 2           0 DS Rusinaru Denisa
ISE III Masini si actionari electrice II EM   sem II 1           0 2   1   E 3 DD Linca Mihaita
ISE III Masurari electrice si electronice EM   sem I 1 2   1   V 4           0 DD Enache Sorin
ISE III Materiale electrotehnice 11.1   sem II 1           0 2   1   V 3 DS Ardeleanu Mircea Emilian
ISE III Organizare si reglementare in energetica 11.3   sem I 1 2 1     V 3           0 DS Stan-Ivan Felicia Elena
ISE III Practica (3 saptamani = 90 ore) 11.3   sem II 1           0       6 V 3 DD  
ISE III Producerea energiei electrice si termice I 11.3   sem II 1           0 2 2 1   E 4 DD Ruieneanu Liviu
ISE III Retele electrice I 11.3   sem II 1           0 2 1 1   E 5 DS Rusinaru Denisa
ISE III Senzori si traductoare 11.3   sem I 1 2   1   V 3           0 DS Bratu Cristian
ISE IV Analiza si ingineria valorilor 11.3   sem II 2           0 2 2     V 3 C Stan-Ivan Felicia Elena
ISE IV Calitatea energiei electrice 11.3   sem II 1           0 2   1   V 3 DS Rusinaru Denisa
ISE IV Electrosecuritatea instalatiilor energetice 11.3   sem I 1 2 1 1   V 4           0 DS Mircea Paul Mihai
ISE IV Engleza tehnica DLS   sem II 1   2       0   2     V 2 C Marin Cristina
ISE IV Partea electrica a centralelor si statiilor 11.3   sem I 1 2   2   E 4           0 DD Mircea Paul Mihai
ISE IV Partea electrica a centralelor si statiilor 11.3   sem I 1       1 P 2           0 DD Mircea Paul Mihai
ISE IV Practica pentru pregatirea proiectului de diploma (2 sapt.=60 ore) 11.3   sem II 1           0       4 V 10 DS  
ISE III Fiabilitate 11.3   sem I 1 2 2     V 3           0 DD Ciontu Marian
ISE III Masini hidraulice 11.3   sem II 1           0 2 1 2   E 6 DD Popescu Daniela
ISE III Masini si actionari electrice I EM   sem I 1 2   1   E 4           0 DD Vlad Ion
ISE III Echipamente si instalatii termice 11.3   sem I 1 2 1 1   E 5           0 DD Duinea Adelaida Mihaela
ISE III Energia si mediul 11.3   sem II 1           0 2 1     V 3 DD Gosea Ion
CECESE V Calitatea energiei electrice in sisteme cu convertoare statice de putere 11.1   sem II 1           0       1 P 4 DA Neaca Mitica Iustinian
ISE III Echipamente electrice 11.2   sem I 1 2   1   E 4           0 DD Brojboiu Maria
CECESE V Calitatea energiei electrice in sisteme cu convertoare statice de putere 11.1   sem II 1           0 2   1   E 5 DA Neaca Mitica Iustinian
CECESE V Calitatea energiei electrice si compatibilitatea electromagnetica pentru consumatori industriali si casnici 11.1   sem II 1           0 2   2   V 6 DA Diga Silvia Maria
CECESE V Circuite electrice neliniare - metode de analiza 11.1   sem I 1 2   2   E 7           0 DS Mandache Lucian
CECESE V Eficienta energetica a echipamentelor electrice de transport 11.1   sem II 1           0       1 P 4 DA Nicolae Petre Marian
CECESE V Eficienta energetica a echipamentelor electrice de transport 11.1   sem II 1           0 2       E 5 DA Nicolae Petre Marian
CECESE V Metode avansate de monitorizare si diagnoza 11.2   sem I 1 2   1   V 6           0 DA Ivanov Virginia
CECESE V Metode de optimizare pentru cresterea calitatii energiei electrice in sisteme electrice 11.1   sem I 1 2 1 2   E 8           0 DS Popescu Paul
CECESE V Practica de cercetare (196 ore asistate partial) 11.1   sem I 1         V 4           0 DS  
CECESE V Procesarea digitala a semnalelor cu aplicatii specifice 11.1   sem II 1           0 2   1   E 6 DA Nicolae Ileana Diana
CECESE V Sisteme de achizitii de date pentru calitatea energiei electrice si compatibilitate electromagnetica 11.1   sem I 1 1   1   E 5           0 DS Purcaru Ion
CECESE VI Cercetare stiintifica (10 saptamani) 11.1   sem II 1           0         V 20 DA  
CECESE VI Ecotehnologii - eficienta, calitate, compatibilitate electromagnetica 11.2   sem I 1 2   1   E 7           0 DA Brojboiu Maria
CECESE VI Elaborare a lucrarii de disertatie (4 saptamani) 11.1   sem II 1           0         V 10 DA  
CECESE VI Managementul proiectelor EM   sem I 1 1   1   E 4           0 C Manolea Gheorghe
CECESE VI Modelare si simulare 11.1   sem I 1 2   1   V 6           0 DA Mandache Lucian
CECESE VI Probleme speciale de proiectare aistata a circuitelor cu microcontrolere 11.1   sem I 1       1 P 2           0 DA Neaca Mitica Iustinian
CECESE VI Probleme speciale de proiectare aistata a circuitelor cu microcontrolere 11.1   sem I 1 1   1   V 5           0 DA Neaca Mitica Iustinian
CECESE VI Tehnici si echipamente pentru diagnoza si monitorizarea compatibilitatii electromagnetice (CEM) 11.1   sem I 1 2       E 4           0 DA Nicolae Petre Marian
CECESE VI Tehnici si echipamente pentru diagnoza si monitorizarea compatibilitatii electromagnetice (CEM) 11.1   sem I 1       1 P 2           0 DA Nicolae Petre Marian
EIA I Algebra liniara, geometrie analitica si diferentiala DMA   sem I 1 2 2     E 4           0 F Popescu Paul
EIA I Analiza matematica I DMA   sem I 1 3 2     E 5           0 F Constantinescu Dana
EIA I Analiza matematica II DMA   sem II 1           0 2 1     E 4 F Constantinescu Dana
EIA I Bazele electrotehnicii I 11.1   sem II 1           0 2 1 1   V 4 DD Ardeleanu Mircea Emilian
EIA I Chimie CHI   sem I 1 2   1   V 4           0 F Reiss Aurora
EIA I Economie generala 11.3   sem I 2 2       V 2           0 C Stan-Ivan Felicia Elena
EIA I Educatie fizica I EDF   sem I 1   1     V 1           0 C  
EIA I Educatie fizica II EDF   sem II 1           0   1     V 1 C  
EIA I Fizica F   sem II 1           0 3 1     V 4 F Negru Iulian
EIA I Grafica asistata de calculator I (Desen tehnic) 11.3   sem I 1 1 1 1   V 3           0 F Tudosie Alexandru Nicolae
EIA I Grafica asistata de calculator II 11.4   sem II 1           0 1   2   V 4 F Tudosie Alexandru Nicolae
EIA I Introducere in ingineria aerospatiala 11.4   sem I 1 1 1     E 3           0 DD Corcau Jenica Ileana
EIA I Limba moderna I DLS   sem I 1   1     V 1           0 C  
EIA I Limba moderna II DLS   sem II 1           0   1     V 1 C  
EIA I Matematici speciale I DMA   sem II 1           0 2 1     E 4 F Popescu George
EIA I Mecanica I M   sem II 1           0 2 1     E 4 DD  
EIA I Programarea calculatoarelor si limbaje de programare 11.3   sem II 1           0 3   2   E 5 F Dolan Alin Iulian
EIA I Protectia mediului 11.3   sem I 1 2       V 2           0 C Ruieneanu Liviu
EIA I Tehnici de comunicare profesionala 11.3   sem I 1 1 1     V 2           0 C Rusinaru Denisa
EIA I Tehnologia materialelor 11.3   sem I 1 2   1   E 4           0 DD Popescu Daniela
EIA II Bazele aerodinamicii 11.4   sem II 1           0 2 1 2   V 5 DD Dinca Liviu
EIA II Bazele electrotehnicii II 11.1   sem I 1 3 1 1   E 4           0 DD Ardeleanu Mircea Emilian
EIA II Educatie fizica III EDF   sem I 1   1     V 1           0 C  
EIA II Educatie fizica IV EDF   sem II 1           0   1     V 1 C  
EIA II Electronica (Electronica analogica) 11.1   sem I 1 2   1   V 4           0 DD Neaca Mitica Iustinian
EIA II Limba moderna III DLS   sem I 1   1     V 1           0 C  
EIA II Limba moderna IV DLS   sem II 1           0   1     V 1 C  
EIA II Management FEAA   sem II 1           0 2       V 2 DD Sirbu Mirela
EIA II Matematici speciale DMA   sem I 1 2 1     E 4           0 F Popescu George
EIA II Mecanica aeronavelor I (Constructia structurilor aerospatiale) 11.4   sem II 1           0 3   1   E 4 DD Negrea Petre
EIA II Mecanica fina si mecanisme pentru echipamente de bord 11.4   sem II 1           0 2 1 1   E 5 DD Tudosie Alexandru Nicolae
EIA II Mecanica fluidelor 11.4   sem I 1 3 1 2   E 6           0 DD Dinca Liviu
EIA II Mecanica II 11.4   sem I 1 2 2     E 4           0 DD Negrea Petre
EIA II Metode numerice DMA   sem I 1 2   1   V 4           0 F Florea Aurelia
EIA II Practica tehnologica (3 sapt. X 30 ore/sapt.=90 ore) 11.4   sem II 1           0       6 V 3 DD Dinca Liviu
EIA II Rezistenta materialelor 11.4   sem I 1 2 1     V 3           0 DD Popescu Daniela
EIA II Teoria sistemelor si reglare automata AC   sem II 1           0 2 1     E 4 DD Danciu Daniela
EIA II Termodinamica tehnica 11.4   sem II 2           0 3 2 2   E 6 DD Tudosie Alexandru Nicolae
EIA III Bazele propulsiei aerospatiale 11.4   sem I 1 3   1   V 5           0 DD Tudosie Alexandru Nicolae
EIA III Bazele radionavigatiei 11.4   sem II 1           0 3   1   V 4 DS Corcau Jenica Ileana
EIA III Echipamente de bord cu prelucrare digitala 11.4   sem I 2 2   1   V 3           0 DD Corcau Jenica Ileana
EIA III Echipamente de bord si navigatie aeriana I 11.4   sem I 1       1 P 2           0 DD Grigorie Lucian Teodor
EIA III Echipamente de bord si navigatie aeriana I 11.4   sem I 1 3   2   E 4           0 DD Grigorie Lucian Teodor
EIA III Echipamente de bord si navigatie aeriana II 11.4   sem II 1           0 2   2   E 4 DD Grigorie Lucian Teodor
EIA III Echipamente si sisteme giroscopice I 11.4   sem I 1 3   2   E 6           0 DS  
EIA III Echipamente si sisteme giroscopice II 11.4   sem II 1           0 3   2   E 5 DS  
EIA III Echipamente si sisteme hidropneumatice de bord I 11.4   sem I 1 3   2   E 5           0 DS Dinca Liviu
EIA III Echipamente si sisteme hidropneumatice de bord II 11.4   sem II 2           0       1 P 2 DD Dinca Liviu
EIA III Echipamente si sisteme hidropneumatice de bord II 11.4   sem II 2           0 2   2   E 3 DD Dinca Liviu
EIA III Mecanica aeronavelor II (Dinamica zborului) 11.4   sem I 1 3   1   E 5           0 DD Dinca Liviu
EIA III Practica de zbor si de exploatare aeroportuara (3sapt.x30 ore/sapt.=90 ore) 11.4   sem II 1           0       6 V 3 DD Tudosie Alexandru Nicolae
EIA III Stabilitate si comanda in teoria zborului 11.4   sem II 1           0 2   1   V 3 DS Lungu Mihai Aureliu
EIA III Teoria si constructia aparatelor de bord 11.4   sem II 1           0 3   2   E 4 DS Grigorie Lucian Teodor
EIA III Teoria si constructia aparatelor de bord 11.4   sem II 1           0       1 P 2 DS Grigorie Lucian Teodor
EIA IV Automatizarea aparatelor de zbor I 11.4   sem I 1 3 1 2   E 7           0 DS  
EIA IV Automatizarea aparatelor de zbor II 11.4   sem II 1           0 3   2   E 5 DS Lungu Mihai Aureliu
EIA IV Calculatoare de bord 11.4   sem I 2 2   2   V 4           0 DS Grigorie Lucian Teodor
EIA IV Constructia pilotilor automati 11.4   sem II 2           0 3   2   E 5 DS  
Page 
 of 4
     Records 1 to 125 of 489